Kocioł UKS - moc 23 kW

Chcesz wiedzieć więcej o kotle
lub zapytać o cenę zadzwoń

gsm. +48 506 190 690

 

uniwersalny kocioł stalowy

Znamionowa moc kotła: 23 kW

Powierzchnia grzewcza kotła: 2,2 m2

Powierzchnia ogrzewana: 175 m2

Wymagany ciąg spalin: 14 - 30 Pa

Wymagana wysokość komina: 5 m

Max ciśnienie wody w kotle: 1 bar

Sprawność cieplna: 75 %

Jednorazowy zasyp paliwa: 16 kg

Wymiary gabarytowe kotła

wysokość: 1220 mm, szerokość: 530 mm, długość: 560 mm

Przepływ spalin w kotle ukierunkowany jest grodziskami wydłużającymi drogę spalin przed ujściem do czopucha. Grodzie, podobnie jak ruszt, tworzą komory wodne i przejmują ciepło uzyskane w procesie spalania. Górę kotła i wszystkie boki również opływa woda, składając się na łączną pojemność wodną kotła. Woda ogrzana w kotle uchodzi do instalacji c.o. i po oddaniu części ciepła powraca do kotła króćcem znajdującym się u dołu, w tylnej ścianie kotła. Maksymalna temperatury wody obiegowej wynosi 100 OC. Maksymalne ciśnienie statyczne wynosi 1,5 atm. Kocioł ten znajduje zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich itp.

 

OSPRZĘT STERUJĄCY PRACĄ KOTŁA

Kotły typu UKS mogą pracować bez żadnego sterowania jak również wyposażyć można je w urządzenie jakim jest miarkownik ciągu powietrza. Miarkownik ciągu Regulus jest automatycznym urządzeniem służącym do kontroli temperatury w kotłach opalanych paliwem stałym takim jak węgiel czy miał. Miarkownik wyposażony został w ramię, które pod wpływem temperatury podnosi lub opuszcza drzwiczki kotła zmniejszając lub zwiększając dopływ powietrza do komory spalania. Zainstalowanie miarkownika polega na wkręceniu go bezpośrednio do płaszcza wodnego. Żądaną temperaturę ustawia się za pomocą pokrętła zamontowanemu na końcu miarkownika. Urządzenie to działa dzięki wykorzystaniu bimetalu, który zmienia swoją objętość pod wpływem temperatur.

W związku z pracami związanymi z udoskonalaniem naszych produktów zastrzegamy sobie prawo do zmian konstrukcyjnych naszych produktów. Produkujemy różne wielkości kotłów. Kotły większe wykonujemy na Państwa specjalne zamówienie.