Kocioł SIEMKO P15 kW ekogroszek - certyfikat 5 Klasa i EcoDesign

  • Producent: A.H.M. SIEMKO
  • Waga: 400 kg
  • Dostępność: PRODUKT DOSTĘPNY

Chcesz wiedzieć więcej o kotle 5 KLASY
lub zapytać o cenę zadzwoń

gsm. +48 506 190 690

 

kocioł wodny na ekogroszek
z podajnikiem ślimakowym

Moc kotła: 15 kW

Powierzchnia ogrzewana: od 100 do 150 m2

Kocioł 5 Klasy SIEMKO P25 jest nowoczesnym kotłem spełniającym wymogi stawiane urządzeniom grzewczym na paliwa stałe. Odpowiednia konstrukcja kotła klasyfikuje ten kocioł do urządzeń ekologicznych. Kocioł opalany jest ekogroszkiem i wyposażony został w podajnik ślimakowy z ruchomym paleniskiem retortowym. Palenisko kotła posiada konstrukcję z płyt ceramicznych umieszczonych na bokach komory paleniska, które tworzą jednocześnie półki nad paleniskiem podajnika.

Sterowanie kotłem odbywa się za pomocą sterownika Iryd RTZ Pid, który reguluje procesem palenia. Steruje także pracą podajnika ślimakowego oraz dmuchawy dostarczającej odpowiednią ilość powietrza w strefę spalania. Podajnik zasilany jest 80 W silnikiem. Przekładania podajnika to bardzo trwały zespół przekładni ślimakowych. We wnętrzu podajnika pracuje stalowy ślimak. Palenisko retortowe wykonane jest z żeliwa odpornego na wysokie temperatury. Sterownik może regulować pracą 4 niezależnych pomp oraz siłownikiem zaworu mieszającego. Do regulatora Iryd podłączyć można 2 panele sterujące.

Znamionowa moc kotła wynosi 25 kW. Przy takim wydatku energetycznym kocioł SIEMKO P25 umożliwia ogrzewanie powierzchni do 200 metrów kwadratowych.

DOTACJE NA KOTŁY !!!

Kotły z dotacją. Oferowane przez naszą firmę kotły 5 KLASY należą do nowoczesnych urządzeń grzewczych, które objęte są programami dopłat i dofinansowań związanych z wymianą urządzeń grzewczych na nowoczesne i ekologiczne źródła ciepła.

Podstawowym celem Programu ograniczenia niskiej emisji jest systemowe ograniczenie emisji substancji szkodliwych do atmosfery, poprzez kompleksową likwidację istniejących, nieefektywnych źródeł ciepła. Założony cel osiąga się poprzez wprowadzenie systemu dotacji dla odbiorców, którzy zamieniają stare nieefektywne źródła ciepła na ekologiczne, energooszczędne urządzenia grzewcze oraz odnawialne źródła energii - układy solarne.

W związku z pracami związanymi z udoskonalaniem naszych produktów zastrzegamy sobie prawo do zmian konstrukcyjnych naszych produktów. Produkujemy różne wielkości kotłów. Kotły większe wykonujemy na Państwa specjalne zamówienie.