Kocioł KWM-SGR - moc 35 - 50 kW

Chcesz wiedzieć więcej o kotle
lub zapytać o cenę zadzwoń

gsm. +48 506 190 690

 

kocioł wodny miałowy sterowany górnokanałowy
z podajnikiem retortowym

Moc kotła: 35 - 50 kW

Powierzchnia ogrzewana: 320 - 450 m2

Sprawność cieplna: 80 - 84 %

Maksymalna temperatura wody: 95 OC

Ciśnienie robocze max: 2 bar

Zużycie paliwa: 3 - 7 kg / h

Pojemność zasobnika paliwa: 250 kg

Wymagany ciąg spalin: 20 - 25 Pa

Wymagany przekrój otworu komina: 400 cm2

Wymagana wysokość komina: 6 m

Pojemność wodna kotła: 170 dm3

Wymiary czopucha: FI 160 mm

Średnica zasilania i powrotu: 2 cale

Pobór mocy wentylatora: 80 W

Napięcie zasilania: 230 V

Wymiary podstawowe kotła

długość: 760 mm, szerokość: 620 mm, wysokość: 1390 mm

Wymiary podstawowe zestawu

długość: 760 mm, szerokość: 1250 mm, wysokość: 1390 mm

Kocioł typu KWM-SGR z podajnikiem ślimakowym występuje w dwóch wersjach. Opalany ekogroszkiem lub mieszanką miału z ekogroszkiem. Po rozpaleniu nie wymagają stałej obsługi. Co 3-4 dni wystarczy uzupełnić zasobnik paliwa na węgiel. Popiół z popielnika wystarczy okresowo usuwać. Mikroprocesorowy sterownik umożliwia zaprogramowanie kotła. Zużycie węgla o 40% mniejsze niż w tradycyjnych kotłach. Spalanie może odbywać się w sposób ciągły (w sezonie grzewczym). Na małym, bardzo sprawnym palenisku bezrusztowym (retortowym) spala się dokładnie taka porcja węgla, jaka jest niezbędna do uzyskania nastawionej przez użytkownika temperatury na sterowniku mikroprocesorowym. Spalanie jest praktycznie bezdymne, a emisja szkodliwych związków i pyłów znacznie niższa od dopuszczalnej, co pozwala zaliczyć te kotły do grupy wysoce ekologicznych. Kocioł ten znajduje zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych i usługowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich itp.

 

OSPRZĘT STERUJĄCY PRACĄ KOTŁA - ARGON

Sterownik ten przeznaczony jest do sterowania pracą kotła wyposażonego w podajnik ślimakowy. Sterownik posiada możliwość podłączenia zdalnego sterowania w postaci panela pokojowego, dzięki któremu można kontrolować pracę kotła z dowolnego pomieszczenia w budynku. Argon ma metalową obudowę doskonale chroniącą go przed zmiennymi warunkami panującymi w kotłowni. Do sterownika podłączyć można dmuchawę, podajnik ślimakowy oraz pompę obiegową. Regulator ten jest bardzo intuicyjnym i czytelnym urządzeniem, dzięki któremu zyskuje się doskonałą kontrolę nad procesem spalania w kotle.

W związku z pracami związanymi z udoskonalaniem naszych produktów zastrzegamy sobie prawo do zmian konstrukcyjnych naszych produktów. Produkujemy różne wielkości kotłów. Kotły większe wykonujemy na Państwa specjalne zamówienie.